КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Китайці нададуть півмільярда доларів для будівництва житла військовим і переселенцям.

Китайці нададуть півмільярда доларів для будівництва житла військовим і переселенцям.

Китайці нададуть півмільярда доларів для будівництва житла військовим і переселенцям.

Китайський національний генпідрядник став переможцем конкурсу Державної іпотечної установи на залучення позики для фінансування проекту із забезпечення житлом.

Відповідні підсумки конкурсу оприлюднені в урядовому виданні “Урядовий кур’єр”.

Згідно з інформацією, сума очікуваних запозичень становить 500 млн доларів. Термін залучення – 15 років. Ефективна ставка по кредиту – 4,5% річних.

Кредитні кошти будуть забезпечені державними гарантіями, передбаченими у державному бюджеті.

Проектом передбачено використання кредиту у двох напрямках: фінансування будівництва 1,4 млн кв. м житла на загальну суму 20,7 млрд грн, а також забезпечення викупленими квартирами 30,6 тисячі сімей на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу. Кредитування здійснюватиметься за ставкою 15,3% річних.

При цьому на придбання житла буде направлено 200 млн доларів. На фінансування будівництва буде направлено 300 млн доларів, три транші по 100 млн доларів.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів з метою залучення іноземних інвестицій на розвиток іпотечного сектора і відновлення банківського кредитування наприкінці 2015 року запропонував передбачити в державному бюджеті на 2016 рік надання державних гарантій в сумі, еквівалентній 500 млн доларів за зовнішніми кредитами ДІУ.

Такі дані містяться в пояснювальній записці до урядового проекту закону №3000 “Про державний бюджет на 2016 рік” від 14 вересня 2015 року.

“Кошти, які повинні бути залучені ДІУ, планується направити на будівництво і забезпечення житлом державних службовців, в першу чергу, військовослужбовців-учасників АТО, і громадян України, переміщених з окупованих частин території України”, – йдеться в документі.

https://news.finance.ua/ua/news/-/414954/kytajtsi-nadadut-pivmilyarda-dolariv-dlya-budivnytstva-zhytla-vijskovym-i-pereselentsyam