КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Негода: місцева влада Києва не готова контролювати забудовників

Негода: місцева влада Києва не готова контролювати забудовників

Негода: місцева влада Києва не готова контролювати забудовників

 

Контроль за будівництвом  має проводити влада на місцях. Наразі, процес передачі відповідних повноважень від Державної архітектурно-будівельної інспекції до місцевих органів самоврядування триває. Про це в ексклюзивному коментарі Інформаційному агентству "Правда" розказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода.

"Ці повноваження мають взяти на себе міста. Так, як по Києву йде маса незаконного будівництва, а київська адміністрація поки-що опрацьовує питання, як взяти на себе цю відповідальність", - сказав він.

Нагадаємо, що зазначені зміни мають відбутися в рамках процесу децентралізації. Наразі, реформа просувається з певними складнощами.  Місцеві бюджети сьогодні отримують суттєво більше коштів, ніж кілька років тому. Станом на 1 липня залишок коштів на рахунках місцевих бюджетів біля 40 млрд гривень.

Проте  збільшене фінансування зовсім не означає, що гроші використовуються в повному обсязі. Для прикладу, з 1 млрд гривень державних субвенції, 200 млн гривень можуть просто повернутися на рахунки казначейства, як невикористані.