КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Парламент посилив видачу дозволів для будівництва житлового комплексу

Парламент посилив видачу дозволів для будівництва житлового комплексу

Парламент посилив видачу дозволів для будівництва житлового комплексу

Народні депутати прийняли закон, який скасовує декларації про початок будівництва для об'єктів ІІІ категорії складності і вводить обов'язковий дозвіл від органів ДАБІ

Верховна Рада прийняла в другому читанні доопрацьований законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності" №4733-1. Закон передбачає нову систему класифікації об'єктів будівництва в залежності від наслідків (відповідальності) і спрямований на зниження кількості недобудов в країні.

Як повідомлялося, парламенту 12 липня 2016 року прийняв законопроект №4733-1 в першому читанні. 20 грудня були зареєстровані поправки до документу до другого читання.

Один з авторів законопроекту Дмитро Андрієвський (фракція БПП) зазначив, що існуюча система з поділом об'єктів будівництва на п'ять категорій складності порушує баланс інтересів між громадою і забудовниками, оскільки створює простір для значних маніпуляцій недобросовісних забудовників.

Він додав, що прийняття зазначеного закону дозволить зводити об'єкти з незначним класом наслідків - більш 80% всіх об'єктів будівництва - на підставі подання відповідної заяви до органів Державної архитектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). У той же час для будівництва більш складних об'єктів необхідно буде пройти перевірку і отримати дозвіл.

Так, закон передбачає скасування декларацій про початок будівництва, а для реалізації об'єктів, що підпадають під діючу ІІІ категорію складності, вводиться вимога наявності дозволу органів ДАБІ.

Крім того, документ передбачає скасування категорій складності об'єктів будівництва і вводить систему градації забудов по класах наслідків (відповідальності): значні наслідки (СС3), середні наслідки (СС2) і незначні наслідки (СС1).

Віднесення об'єкта будівництва до тієї чи іншої класу наслідків здійснює проектна організація або замовник будівництва.

Як відзначали співавтори документа, зараз будівництво таких об'єктів здійснюється за декларативним принципом, необхідність отримання дозволу діє тільки для IV, V категорій складності, проте більшість забудовників занижують категорію складності шляхом дроблення проекту на кілька об'єктів ІІІ категорії.

Такі новації, на думку глави ДАБІ Олексія Кудрявцева, спрямовані на звуження поля для маніпуляцій забудовниками, а для звичайних громадян, які ведуть нескладні будівництва, максимально спростить дозвільну систему.