КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Податок на спадщину та подарунки будемо платити по-новому.

Податок на спадщину та подарунки будемо платити по-новому.

Податок на спадщину та подарунки будемо платити по-новому.

Верховна Рада України спростила процедуру оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця. 278 депутатів проголосували за внесення змін до Податкового кодексу України.

Раніше тільки спадкоємці першої черги - батьки, чоловік, дружина і діти - мали право на нульову ставку податку на спадщину. А ось родичі другої черги - брати, сестри, дідусі, бабусі та онуки - повинні платити 5% від вартості майна.

Прийнятий законопроект № 0940, яким вносяться відповідні правки до Податкового кодексу, скасував цю сплату разом з необхідною раніше оцінкою майна.

Як відзначили розробники поправки, ослаблення взяли з думкою про сільських жителів, для яких розмір податку і вартість оцінки часто перевищували реальну ринкову ціну.

Також 5% податку позбавили подарунки, до яких відносяться гроші, майно або послуги, для родичів першого ступеня. А всім іншим одержувачам подарунків ще доведеться вносити плату.

До прийняття змін Український доводилося вдаватися до різних хитрощів, щоб обійти 5% податок для спадкоємців другої черги. Заповіт спочатку писали на прямих спадкоємців, вже потім передавали його непрямим. При цьому кругленьку суму доводилося викласти в офісі у нотаріуса, не кажучи вже про витрачений час.

Раніше також повідомлялося, що українці зможуть оформити спадщину без нотаріуса. Нотаріальні дії оформлення спадщини в 2017 році можуть виконувати уповноважені представники органів місцевого самоврядування.