КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Прийнято закон про компенсації половини вартості житла учасникам АТО і переселенцям.

Прийнято закон про компенсації половини вартості житла учасникам АТО і переселенцям.

Прийнято закон про компенсації половини вартості житла учасникам АТО і переселенцям.

Верховна Рада України прийняла законопроект № 4550 «Про внесення змін до статті 4 закону" Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва "(щодо реалізації державних житлових програм)». За документ проголосували 265 народних депутатів.
Даним документом пропонується надати добровольцям і учасникам антитерористичної операції, сім'ям загиблих учасників АТО, а також вимушеним переселенцям державну підтримку при будівництві житла, яка полягає у фінансуванні державою 50% вартості будівництва, придбання доступного житла або пільгового іпотечного житлового кредиту.
Варто відзначити, що спочатку норми документа поширювалися на учасників антитерористичної операції. Однак при підготовці законопроекту до останнього читання в нього була внесена правка, згідно з якою в пільгову категорію потрапляють і внутрішньо переміщені особи, яких, за офіційними даними, налічується понад 1,6 млн осіб.
При цьому, як зазначив автор поправки, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Петро Сабашук, допомога вимушеним переселенцям буде надаватися не за рахунок державного бюджету, а перш за все, за рахунок місцевих бюджетів.
Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний з радістю сприйняв прийняття депутатами цього документа.
«Це справжній прорив на державному рівні в питанні забезпечення житлом сімей, які потребують підтримки держави у вирішенні житлового питання», - заявив він.
Він привітав людей, причетних до прийняття документа, в тому числі активістів, громадських організацій ветеранів АТО і внутрішньо переміщених осіб. При цьому він вказав, що ще багато що належить зробити, щоб закон запрацював.
«Попереду ще багато справ. Ще триватиме робота по виділенню відповідного фінансування на реалізацію передбаченого Законом механізму, налагодження процесу на місцях, необхідно провести роботу із забудовниками тощо. Але найголовніше - фундамент вже є. Тому з оптимізмом дивимося в майбутнє », - сказав він.