КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Рада прийняла закон про введення будоб'єктів в експлуатацію.

Рада прийняла закон про введення будоб'єктів в експлуатацію.

Рада прийняла закон про введення будоб'єктів в експлуатацію.


Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає продовження до 31 грудня 2016 року строку введення в експлуатацію самовільно побудованих житлових об'єктів і об'єктів першої-другої категорії складності.

Йдеться про індивідуальних житлових, садових, дачних будинках, господарських та присадибних будівлях і спорудах, громадських будівлях, будівлях і спорудах сільськогосподарського призначення I і II категорій складності, передає СтройОбзор.

Згідно з документом, до кінця цього року продовжується можливість застосування механізму прийняття в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

Нагадаємо, що відповідно до прийнятого в січні 2015 року законом "Про внесення зміни до Закону України" Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт "власники житлової та громадської забудови отримали можливість до 31 грудня 2015 року узаконити своє майно, але тільки з травня 2015 року, оскільки вищезгаданий указ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України був зареєстрований в Мін'юсті тільки 15 травня 2015 року.

Даний закон діяв менше 6 місяців, тому багато громадян, які хотіли узаконити свої забудови, не вклалися у визначений законодавством термін.

ВР в середині січня 2015 року прийняла Закон про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт.

Даний документ продовжив до 31 грудня 2015 роки так звану "будівельну амністію", яка дозволяє узаконювати самобуди за спрощеним механізмом. Так, згідно з документом, спрощений механізм прийняття в експлуатацію поширюється на об'єкти, побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт і без проведення техогляду приміщень в період з 5 серпня 1992 року по 12 березня 2011 року.