КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Створити якісне та комфортне сполучення лівого та правого берегів столиці.

Створити якісне та комфортне сполучення лівого та правого берегів столиці.

Одне із завдань міської влади – створити якісне та комфортне сполучення лівого та правого берегів столиці.

Сьогодні на Інвестиційному форумі в місті Києві заступник голови КМДА Ілля Сагайдак презентував передові проекти транспортної інфраструктури, що потребують реалізації. Серед них: впровадження таких систем як BRT, Tram-Train, автоматизованої системи паркувального простору, bike-sharing, будівництво Подільського мостового переходу та оновлення зупинок громадського транспорту.

«Одне із завдань, яке ми повинні вирішити – це створення сполучення правого та лівого берегів Києва. Внаслідок містобудівних помилок минулих періодів і принципової зміни структури галузевої зайнятості населення після переходу України від планово-адміністративної економіки до ринкових відносин, утворився значний дисбаланс у системі розселення між правобережною та лівобережною частинами міста. Так, 36,3% населення Києва (1,05 млн осіб) проживає у лівобережних районах: Деснянському, Дарницькому та Дніпровському. При цьому там розташовано лише 18,2% загальної кількості робочих місць. Основна кількість робочих місць сконцентрована в адміністративно-діловому ядрі міста. Найбільш складна ситуація склалась із транспортним забезпеченням мешканців ж/м Троєщина, який за кількістю населення (~300 тис. осіб), співставний із такими містами як Полтава або Вінниця», – зазначив Ілля Сагайдак.
Перший проект, який представив заступник голови КМДА – це BRT.

«Побудова такої системи в столиці дозволить вирішити одне із завдань – створити якісне, швидке сполучення ж/м Троєщина з основними транспортними вузлами. На першому етапі розвитку систем BRT за рекомендаціями експертів Світового Банку передбачається реалізація лінії: Троєщина-Чоколівка з розгалуженням на Відрадний і потенційним добовим попитом 140 тис. пас./добу.

Зазначена лінія BRT електрифікована на всій протяжності, що дозволяє реалізувати тролейбусну систему з високими техніко-економічними та екологічними показниками.
«У перспективі лінія буде розвинена в напрямку Дарницької площі через Лісовий масив із організацією трьох маршрутів та загальним пасажиропотоком 292 тис. пас./год. Плануємо реалізувати такий проект за 2-3 роки. Наразі розробляється ТЕО», – зауважив Ілля Сагайдак.
Також він наголосив на потребі добудови Подільсько-Воскресенського мосту.

«Наступне наше завдання, що дозволить створити зручне сполучення між лівим та правим берегом – це добудова Подільського мостового переходу. Як я вже зазначав, у місті діє лише 5 автомобільних мостових переходів через Дніпро. При цьому щільність мостових переходів суттєво менше щільності вулично-дорожньої мережі міста. Транспортний попит на північні мостові переходи (Георгія Фукса (Московський), Метро та Патона), перевищує їх нормативну пропускну спроможність на понад 140%. Завершення Подільського мостового переходу дозволить збільшити загальну пропускну спроможність мостових переходів через Дніпро та розвантажити від транзитного трафіку б-р. Тараса Шевченка, Бессарабську та Європейську площі, вул. Хрещатик шляхом створення альтернативного транспортного зв’язку адміністративно-ділового ядра міста з набережною Дніпра та лівобережними житловими масивами», – наголосив Ілля Сагайдак.