КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Тренди і прогнози ринку київської нерухомості.

Тренди і прогнози ринку київської нерухомості.

Тренди і прогнози ринку київської нерухомості.

Ринок нерухомості потроху оживає. Про остаточний вихід з кризи говорити ще рано, але певні позитивні тенденції проглядаються. Фахівці виділяють кілька найбільш важливих моментів, які будуть визначальними в найближчим часом.

ціни

Восени 2015 було цінове дно. Тоді квадратний метр новобудови коштував найдешевше - в середньому 21000 грн. Після цього він хвилеподібно ріс, і будь-яких передумов для здешевлення в майбутньому немає. Зараз середня ціна квадрата в новобудові 22000 грн. Якщо брати мінімальну ціну, то з 13600 грн минулої осені, вона виросла до 15000 - у вересні 2016.

Як довго триватиме зростання і яким буде падіння (і чи буде воно взагалі) - передбачити важко. Стабільність національної валюти (саме це - основний фактор), а також її залежність від зовнішньополітичних чинників залишають бажати кращого.

попит

Попит на квартири в новобудовах збільшується. Це, власне, і тягне зараз ціни вгору. Причиною тому служить нестабільність банківського сектора. За інформацією НБУ, починаючи з 2014 року в Україні перестали функціонувати 82 банки. Залишилося - 100. Таким чином нерухомість залишилася чи не єдиним надійним активом для інвестування. Люди хочуть зберегти свої гроші.

Підвищеним попитом користуються мікро-квартири (до 30 кв. М.). Вони відносно дешеві і їх легко здати в оренду. Купують і елітне житло, і бізнес-клас. Правда, зараз інвестор став розбірливий і більше уваги звертає на інфраструктуру. Складно продати житло вище економ-класу якщо не забезпечити парковку, охорону, швидкий доступ до дитячого садка і школи.

Пропозиція

Забудовники пильно стежать за тенденціями ринку, але зі зрозумілих причин не можуть задовольнити запит покупця негайно. Тому досить легко передбачити пропозицію в майбутньому, бачачи який зараз попит.

Основна тенденція - зміна орієнтації на житло економ-класу і понад-маленькі квартири. Найближчим часом таких будинків буде все більше. Багато компаній змінюють планування квартир в своїх будинках, зменшують і ділять їх на менші вже в процесі будівництва.

Основний орієнтир змістився на покупців, які розраховують витратити на квартиру $ 20-30 тис.

покупці

Зараз забудовники починають працювати з абсолютно новою категорією покупців. Фактично, новими маленькими квартирами залучають тих, хто орендує житло і не має в своєму розпорядженні великими сумами.

Кияни все більше уваги звертають на міста сателіти. Ірпінь, Вишгород, Вишневе, Петропавлівська і Софіївська Борщагівки, Бровари та Бориспіль раніше не розглядалися як варіанти для придбання житла. Тепер купити там квартиру - цілком допустимий варіант.

Продавці

Конкуренція серед продавців на ринку традиційно висока. Після історії з Войцеховским, коли більше 40 новобудов Києва виявилися незаконними, покупці стали більш обережними.

Вимоги, які пред'являють забудовнику, ростуть. Важливими стають репутація і попередні проекти. Тому новачкам дуже складно пристосуватися до ринку. Деякі демпінгують, але це слабо допомагає - жадібність в умах інвесторів поступається місцем обережності.

Банки і кредити

Зараз іпотека показує ознаки пожвавлення. Ситуація далека від ідеалу, але в будь-якому випадку це буде стимулювати попит в подальшому. Практично всі забудовники пропонують розстрочки і кредити від банків-партнерів, а також - знижки за умови 100% оплати. Банки охоче йдуть на співпрацю з будівельними компаніями, пропонуючи кредити для покупки житла в якомусь певному житловому комплексі. Кредити пропонують в національній валюті для конкретних проектів під 15-16% річних. Це, звичайно, чимало, але вже краще, ніж 20-22%.

висновок

Спираючись на все вищевикладене, можна з упевненістю говорити про те, що попит на нерухомість буде рости. Більшою мірою, це стосується економ-класу і мікро-квартир. Також буде зростати інтерес до житла в ближньому передмісті.

Якщо економіко-політична ситуація в країні буде залишатися стабільною - ціни будуть повільно йти вгору; якщо нестабільною - цілком можна очікувати різкого подорожчання. Пожвавленню на ринку і, тим самим, додаткового зростання вартості квадратних метрів можуть сприяти програми кредитування, але тільки за умови їх масштабності і доступності.