КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Україна поставили на друге місце в світовому рейтингу по обвалу цін на житло.

Україна поставили на друге місце в світовому рейтингу по обвалу цін на житло.

Україна поставили на друге місце в світовому рейтингу по обвалу цін на житло.

В Україні останні кілька років падають ціни на житло. Міжнародне дослідження Global House Price Index показує, що за рівнем падіння за 2016 рік перше місце в світі зайняла Бразилія, а друге України.

Як розповів керівник комітету Асоціації фахівців з нерухомості Едуард Бразас, ринок нерухомості почав падати в Україні ще в 2008 році. У 2012-му ситуація почала стабілізуватися, але вже через 2 роки ринок зіткнувся з рекордним падінням.

У 2014 році ціни на квартири в доларовому еквіваленті падали на 2% щомісяця. Причин для зниження цін кілька: знецінення гривні, падіння купівельної спроможності українців, нестабільна ситуація на сході країни.

Зараз ціни знижуються приблизно на 0,5% щомісяця.

Однак ціни на "вторинці" у доларах. Навіть з урахуванням зниження цін у валютному еквіваленті в гривнях нерухомість подорожчала.

"У 2013-му середня ціна на однокімнатну квартиру в Києві було 60 тисяч доларів. При курсу в 8 це було 480 тисяч гривень. Зараз же середня ціна на "однушку" 48 тисяч доларів, але при курсі в 26 це вже 1,2 мільйона гривень. Звичайно, коли люди заробляють в гривнях, купити собі квартиру після такої девальвації - дуже складно ", - розповів Максим Бабуряк.

Перше місце в світі за рівнем падіння цін зайняла Бразилія. За минулий рік квартири там стали на 21,7% дешевше. На даний момент однушку в столиці Бразилії можна купити за 72 тисячі доларів, це приблизно 36 середніх по країні зарплат. У Києві, як каже ріелтор Максим Бабуряк, однокімнатну квартиру можна купити за 48 тисяч доларів - це 189 середніх українських зарплат.