КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Українцям обіцяють компенсувати збитки від квартирних шахраїв!

Українцям обіцяють компенсувати збитки від квартирних шахраїв!

Українцям обіцяють компенсувати збитки від квартирних шахраїв!

В українців, які попалися на вудку шахраїв і купили «негарну» квартиру, реальний власник якої потім в суді зміг домогтися скасування договору, обіцяють допомогу.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6442, який передбачає внесення змін до закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.

Документ подав до парламенту Кабмін, тому шанси на його прийняття досить високі.

Як наголошується в пояснювальній записці, в Україні утворився правовий вакуум в питанні компенсації матеріальної шкоди фізичним та юридичним особам, які купували нерухомість, коли в держреєстрі її статус був цілком законним, а потім змінився за рішенням суду. Адже держава гарантує громадянам, що вся інформація, що міститься в реєстрі майнових прав, є достовірною.

В уряді зазначають: законопроект розроблений, згідно з планом дій щодо імплементації в Україні кращих практик якісного регулювання, запропонованих Світовим банком в методології рейтингу «Ведення бізнесу».

Гроші на компенсацію постраждалим покупцям планується брати з адміністративного збору за держреєстрацію майнових прав: 10% від цієї суми буде відраховуватися до спеціальним фонд держбюджету.

Як розраховують в Кабміні, прийняття цього законопроекту дозволить не тільки подбати про пересічних українців, а й підвищити інвестиційну привабливість країни, так як бізнесменам гарантується велика захист власності.

Поки незрозуміло, чи підвищиться в зв'язку з цим адміністративний збір за реєстрацію майнових прав, або ж чиновники будуть компенсувати збитки обдуреним покупцям з наявних коштів. Зараз ця сума становить 10% від мінімальної заробітної плати, якщо мова йде про реєстрацію прав на нерухомість за 5 робочих днів, 100% - у разі реєстрації за 2 дні, 200% - за 24 години і 500% - за 2 години.