КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

У Мінрегіоні повідомили, скільки житлових багатоповерхівок вимагають комплексного ремонту.

У Мінрегіоні повідомили, скільки житлових багатоповерхівок вимагають комплексного ремонту.

У Мінрегіоні повідомили, скільки житлових багатоповерхівок вимагають комплексного ремонту.

В Україні близько 90% всіх багатоповерхових житлових будинків вимагають комплексного ремонту, а комплексна термодернізація - це і є комплексний ремонт будинків.

Про це повідомили в Міністерстві регіонального розвитку та житлового-комунального господарства України.

"Згідно з концепцією Мінрегіону," хрущовки "потрібно модернізувати. Це включає не тільки утеплення, але і повну санацію таких будинків.

За даними проектних інститутів, на сьогоднішній день "хрущовки" підлягають термомодернізації, а комплексна термодернізація - це і є комплексний ремонт будинків. Істотне зниження енерговитрат в Україні можливо за рахунок зниження витрат на опалення багатоповерхових житлових будинків, фонд яких становить 56% від загальної площі житла в Україні.

З енергетичної точки зору, багатоповерхові будівлі є складними енергетичними системами з взаємопов'язаними параметрами таких підсистем, як теплоізоляційна оболонка будівлі, вентиляція, система опалення, водопостачання тощо. Тому при проведенні термомодернізації багатоповерхових будинків необхідно використовувати вивірені інженерні рішення, які дозволяють отримувати реальний ефект щодо підвищення енергоефективності загальної системи ", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що етапами змін нормативних вимог і відповідно до енергетичними показниками, фонд житлових будинків в Україні можливо класифікувати наступним чином:
будівлі радянського і пострадянського періоду (забудови до 1999 року - перші зміни вимог до рівня теплоізоляції будівель в пострадянський період були прийняті в 1995 році, але ще не більше 5 років в основному здійснювалося будівництво за старими радянськими нормами) із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення понад 200 кВт год / м2;

будівлі перехідного періоду із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення більш ніж 160-180 кВт год / м2;

будівлі останнього періоду із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення від 70 до 90 кВт год / м2;

будівлі запроектовані відповідно до діючих нормативних вимог із середнім значенням показника питомих енерговитрат на опалення від 40 до 70 кВт год / м2.

В першу чергу потребують термомодернізації 18 120 будинків (105,1 млн кВ. М) 1971-1980 років забудови.

У другу чергу - 22 720 будинків (134,5 млн кВ. М) 1981-1990 років забудови. Частково заходи термомодернізації можуть фінансуватися за рахунок Державного фонду регіонального розвитку ", - повідомили у відомстві.