КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

В Україні по-новому хочуть продавати квартири.

В Україні по-новому хочуть продавати квартири.

В Україні по-новому хочуть продавати квартири.

Оформити купівлю-продаж квартир та іншої нерухомості або цінних активів, убезпечити розрахунки і перехід права власності українцям допоможуть нотаріуси.

Як повідомив член організаційного комітету Українського клубу нерухомості URE Club Владислав Кисіль, їх комітет з питань права ініціював і вже розробляє зміни до законодавства, які закріплять можливість участі третіх осіб в операціях з нерухомістю. Йдеться про законодавче закріплення механізму "ескроу" і появи ескроу-агентів.

Механізм ескроу передбачає депонування однієї зі сторін угоди грошової суми у третьої особи, на ім'я другого учасника угоди. Ця сума перераховується іншому учасникові тільки після виконання ним своєї частини угоди або певної умови.

"Ми пропонуємо дозволити нотаріусам відкривати спеціальні рахунки, приймати на них гроші для покупця, і за умови переходу права власності до нього, перераховувати ці кошти. Так з'являється третя незалежна фігура між продавцем і покупцем, яка буде наділена правом посередництва в такій операції ", - зазначив Владислав Кисіль.

Механізм повинен підвищити довіру учасників угоди один до одного, мінімізувати ризики обох сторін. Адже часто виникають розбіжності: хто першим перерахує гроші і передасть права на власність.

На думку ініціаторів зміни законодавства, на першому етапі функції посередника доцільно покласти на нотаріусів, а при повноцінний запуск механізму в коло "довірених" посередників допустити також адвокатів, адвокатські бюро, банки.

"Саме нотаріус, як особа, що відповідає вимогам допуску до професії, що має гарантії здійснення такої діяльності, необхідну кваліфікацію, є найбільш безпечним посередником для учасників угоди", - додав Владислав Кисіль.

Як зазначив президент нотаріальної палати України Володимир Марченко, запуск нового механізму допоможе виведенню розрахунків по операціях купівлі-продажу нерухомості з тіні.

"Найголовніше, що цей механізм допоможе зменшити число випадків шахрайства при операціях купівлі-продажу нерухомості, особливо серед фізичних осіб. Адже до сих пір при операціях з нерухомістю багато хто не хоче показувати реальні суми, розраховуються в доларах, а не використовують доступні механізми розрахунків. А це відкриває можливості для шахрайських схем ", - зазначив Володимир Марченко.

Остаточно доопрацювати законопроект і направити його в ВР ініціатори планують вже в першому, максимум, у другому кварталі 2017 року.