КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Вранці гроші - ввечері стільці: в Україні зміняться правила продажу житла.

Вранці гроші - ввечері стільці: в Україні зміняться правила продажу житла.

Вранці гроші - ввечері стільці: в Україні зміняться правила продажу житла.

В Україні хочуть дозволити участь третіх осіб (нотаріусів) в угодах із нерухомим майном.

Зокрема, їх хочуть уповноважити зберігати гроші покупців житла до виконання продавцем всіх умов угоди.

За словами члена організаційного комітету Українського клубу нерухомості URE Club Владислава Кисіля, їхній комітет із питань права ініціював і вже розробляє зміни до законодавства, які закріплять таку можливість. Йдеться про законодавче закріплення механізму “ескроу” і появи ескроу-агентів.

Він передбачає депонування однією зі сторін угоди грошової суми у третьої особи, на ім’я другого учасника угоди. Ця сума перераховується іншому учасникові тільки після виконання ним своєї частини угоди або певної умови.

“Ми пропонуємо дозволити нотаріусам відкривати спеціальні рахунки, отримувати на них гроші для покупця, і за умови переходу права власності до нього, перераховувати ці кошти. Так з’являється третя незалежна фігура між продавцем і покупцем, яка буде наділена правом посередництва в такій операції”, – зазначив Кисіль.

Механізм повинен підвищити довіру учасників угоди один до одного, мінімізувати ризики обох сторін. Адже часто виникають розбіжності: хто першим перерахує гроші та передасть права на власність.

На думку ініціаторів зміни законодавства, на першому етапі функції посередника доцільно покласти на нотаріусів, а після повноцінного запуску механізму в коло “довірених” посередників допустити також адвокатів, адвокатські бюро, банки.

“Саме нотаріус, як особа, що відповідає вимогам допуску до професії, що має гарантії здійснення такої діяльності, необхідну кваліфікацію, є найбезпечнішим посередником для учасників угоди”, – додав експерт.

Як зазначив президент нотаріальної палати України Володимир Марченко, запуск нового механізму допоможе виведенню розрахунків по операціях купівлі-продажу нерухомості з тіні.

“Найголовніше, що цей механізм допоможе зменшити кількість випадків шахрайства при операціях купівлі-продажу нерухомості, особливо серед фізичних осіб. Адже досі при операціях з нерухомістю багато хто не хоче показувати реальні суми, розраховуються в доларах, а не використовують доступні механізми розрахунків. А це відкриває можливості для шахрайських схем”, – зазначив Марченко.

Остаточно доопрацювати законопроект і надіслати його до Верховної Ради ініціатори планують вже в першому, максимум, у другому кварталі 2017 року.