КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Забудовники про новий Порядок розрахунку пайової участі

Забудовники про новий Порядок розрахунку пайової участі

Забудовники про новий Порядок розрахунку пайової участі

З 1 січня 2017 року набирає чинності новий Порядок залучення і розрахунку розмірів використання коштів пайової участі для девелоперів. Цей документ столичні депутати назвали таким, яке дозволить і бюджет наповнювати, і корупцію побороти. Відтепер у чиновників пропадає весь інструментарій тиску на забудовників з корисливими цілями.

Вже менше ніж через місяць всі столичні забудовники почнуть платити за новою ставкою і формули розрахунку пайової участі: 4% від кошторисної вартості будівельних робіт незалежно від виду споруджуваного об'єкта. Причому, на період до 31 грудня 2017 року застосований понижуючий коефіцієнт 0,5. Завдяки цьому протягом всього 2017 року забудовники зможуть платити до міського бюджету тільки половину від нарахованих їм до оплати пайових внесків.

Друга важлива новація нового Порядку - спосіб адміністрування платежу, який планується здійснювати через систему Smart City.

Крім того, новий Порядок сплати пайової участі відтепер поширюється також і на інженерні мережі, транспортну інфраструктуру і соціальні об'єкти.