КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація) КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Відділ продажу:
(044) 201 20 50, (067) 408 25 55
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Забудовники стали боротися за покупців знижками і подарунками.

Забудовники стали боротися за покупців знижками і подарунками.

Забудовники стали боротися за покупців знижками і подарунками.

За рік карта забудови столиці не змінилася. Найактивніше і раніше забудовується Голосіївський район - тут 31 житловий комплекс. Друге і третє місця поділяють Дарницький і Солом'янський райони (по 23 об'єкти). У Печерському - 20, в Шевченківському та Дніпровському - по 14. Найменше новобудов в Деснянському районі - всього дві.

Що стосується самих угод, то, за оцінкою експертів, в січні на ринку житла спостерігалося певне затишшя. «Покупці не поспішали розкуповувати нерухомість, але реальне пожвавлення вже в лютому відчутно.

Забудовники, в свою чергу, щосили намагаються привернути до себе увагу покупців: хто ціною, хто яскравим креативом в рекламних сюжетах », - прокоментувала керівник департаменту консалтингу житлової нерухомості UTG Олеся Скринник.

Один з найбільших «призів» лютого - знижка в 1 млн грн в ЖК «Династія». У житловому комплексі Obolon Residences пропонують приховану знижку у вигляді 14 квадратних метрів в подарунок. З огляду на, що вартість квадратного метра тут становить від 56,5 тис. Грн, то знижка виходить досить значною - 790 тис. Грн.

Є й інші акції, що обіграють тему Дня закоханих. «Укрбуд» пропонує святкові 14% знижки на деякі квартири в п'яти комплексах ( «Герцен-Парк», «Казка», «Новомостицька», «Садовий» і «Академ-Парк»), плюс спецціни на паркінги за умови стовідсоткової оплати.

Переможець номінації "Кращий житловий комплекс України" ЖК Паркове Місто "пропонує знижку 30% і безпроцентну розстрочку на 1.5 року на всі квартири.

«Деякі девелопери продовжили новорічні акції активності, наприклад, привабливу низьку ціну. З огляду на, що в січні стартували ще чотири нових проекти, то конкурентна боротьба за гроші покупця стає все більш гострою, тому акції в тому чи іншому вигляді будуть постійно », - каже Скринник.

«Нещодавно Мінрегіонбуд опублікував усереднену вартість на спорудження житла за регіонами. Для Київської області собівартість квадрата прорахована, виходячи з ціни будматеріалів і робіт на рівні 9632 грн, для Києва - 11 269 грн. Тому, що б там забудовники не говорили про свої низьких доходах, знижувати ціну для покупця ще є куди. Звідси і гри зі знижками, розстрочками і «подарунками» у вигляді паркомісць. Як мінімум, до середини квітня, швидше за все, ціни підвищувати не будуть », - вважає президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

Однак інші експерти припускають, що навесні, коли ринок відчує сезонне зростання попиту, забудовники зроблять спроби підвищувати ціни.

«Є кілька чинників, які можуть викликати зростання собівартості. Підвищення мінімальних зарплат, яке вже відбулося підвищення тарифів на електроенергію для виробників, плюс анонсований «Укрзалізницею» 25% -е зростання тарифів на вантажоперевезення. І якщо підвищення зарплат майже ніяк не відіб'ється на столичному ринку, то два інших фактори неминуче призведуть до зростання цін на будматеріали. Звичайно, більшість забудовників застрахувалися і закупили про запас матеріали, але рано чи пізно запас закінчиться. І побудовані за новими цінами метри будуть дорожче нинішніх на 10-20% », - пояснила директор City Development Solutions Ярослава Чапко.