КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"Київська міська державна адміністрація
КП "Фінансова компанія "Житло-Інвест"

Виконавчий орган київської міської ради

(Київська міська державна адміністрація)

Відділ продажу:
(044) 499-70-78, (067) 408-35-55, (067) 406-15-55, (097) 067-15-55, (067) 466-4-555.
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42

Міст Патона! Реконструкція!

Міст Патона! Реконструкція!

Олександр Густєлєв: Розпочинається процедура визначення підрядника для розробки проєктно-кошторисної документації реставрації із пристосуванням мосту ім. Патона.

Наступного тижня комунальна корпорація «Київавтодор» розпочинає процедуру публічних закупівель із визначення компанії-підрядника, яка розробить проєктно-кошторисну документацію реставрації із пристосуванням мосту ім. Патона. Переможця буде визначено наприкінці березня. Першочергово буде розроблено ескізний проєкт. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

У рамках проведення реставраційних робіт планується:

ремонт мостового полотна (проїжджа частина та тротуари);
встановлення бар’єрної та перильної огорожі;
ремонт конструкцій прогонових будов;
ремонт опор та опорних частин;
ремонт сходів і реставрація пропілеїв (на правому березі);
реставрація колон (на лівому березі);
ремонт сполучень із мостом;
ремонт засобів навігації у судноплавних прогонах мосту;
ремонт оглядових проходів під прогоновими будовами мосту;
ремонт мережі дощової каналізації (за необхідності).
«Міст заплановано розширити. Зараз на ньому 7 смуг руху, а буде 8. Між двома напрямками встановлять сучасне бар’єрне огородження. Будуть встановлені інформаційно-вимірювальні системи контролю стану споруди, у тому числі автоматизована система обчислювання ваги транспортних засобів під час руху», – зазначив заступник голови КМДА.

За словами Олександра Густєлєва, на мосту з’являться велосипедні доріжки в обидва напрямки. Також передбачається розширення тротуарів верхової частини мосту для влаштування променадної частини.

«Згідно з технічним завданням буде враховано можливість влаштування трамвайних колій. А також можливість підйому/спуску пішоходів на Венеціанський острів», – додав Олександр Густєлєв.

Важливо, що під час реставрації повного перекриття руху мостом не планується, адже міст Патона – одна з важливих транспортних артерій, що з’єднує правий берег столиці з лівим.

Нагадаємо, що міст Патона був введений в експлуатацію у 1953 році. Реконструювали міст лише один раз, у 2004 році, коли з мосту демонтували трамвайні колії. З того часу поточні ремонтні роботи відбувалися лише на невеликих ділянках мосту.

Враховуючи аварійний стан мосту, з метою зменшення навантаження на споруду, у 2020 році було обмежено в’їзд на міст будь-якого транспорту, навантаження на вісь якого перевищує 6,0 т., а також обмежено рух крайніми правими смугами в обох напрямках.

Зазначимо, що КК «Київавтодор» планувала розпочати розробку проєктно-кошторисної документації реставрації із пристосуванням штучної споруди ще у 2020 році. Проте процедуру призупинив АМКУ.

У 1995 році столична споруда отримала визнання Американської асоціації зварювання як унікальна зварна конструкція ХХ ст.